Prishtina 1:0 Drita

Prishtina 1:0 Drita

Sot u luajt ndeshja e fundit e javës së 11-të, në Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Prishtinës dhe Dritës. Prishtinës i mjaftoi vetëm një gol për të siguruar tri pikë, në stadiumin Fadil Vokrri.

Në 45 minutat e para nuk u shënua asnjë gol, dy skuadrat patën raste, por i nuk shfrytëzuan ato. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi mbrojtësi i djathtë, Armend Thaçi, në minutën e 89-të.

Me këtë fitore Prishtina ngjitet në vendin e katërt, ndërsa Drita humbet mundësin për të marr kreun e tabelës dhe bie në vendin e katërt./21Media