Presidenti Thaçi takohet me liderë shtetesh të ndryshme

Presidenti Thaçi takohet me liderë shtetesh të ndryshme

Presidenti Hashim Thaçi në një intervistë për RTV21 në Nju Jork tha se Kosova po merr mbështetje unike nga Shtetet e Bashkuara por edhe nga vendet e tjera mike. Ndërsa lobimin e presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe ministrit të jashtëm të këtij shteti Daçiq neper korridore të OKB-së sidomos te vendet e BE-së për tërheqje të njohjeve të pavarësisë së Kosovës i quajti fëmijërore dhe që nuk i kontribuojnë fqinjësisë se mirë.Intervistën e zhvilloi korrespondenti ynë Halil MULA./21Media