Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi reagoi pas humbjes së Kosovës ndaj Maqedonisë së Veriut.

Në këtë ndeshje, Kosova humbi me rezultat 2 – 1, kështu duke u eliminuar nga Liga e Kombeve.

Thaçi ka shkruar ani pse Kosova është diskualifikuar, djelmoshat e Kombëtares kanë shkëlqyer në fushë me lojë të bukur dhe sipas tij me këtë ritëm finalet nuk do të jenë të largëta.

Presidenti gjithashtu është shprehur falënderus ndaj djelmoshave të kombëtares për çdo moment krenarie dhe emocionet që iu falën të gjithë shqiptarëve./21Media 

Ne u diskualifikuam, por kombëtarja jonë shkëlqeu me lojë të bukur, dinamike dhe luftarake, duke u veçuar nga të gjitha…

Posted by Hashim Thaçi on Thursday, October 8, 2020