​Thaçi nis takimet për koordinim të çështjeve me interes shtetëror

​Thaçi nis takimet për koordinim të çështjeve me interes shtetëror

Me qëllim të informimit, konsultimit dhe koordinimit për çështje të interesit shtetëror, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar për nesër takime me kryetarët e partive politike nga pozita dhe opozita.

Thaçi, për nesër (9 mars 2020) pret në takime:

Albin Kurtin, Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe Kryetar i LVV-së;

Ora e takimit: 13:00;

Isa Mustafën, Ish-kryeministër dhe Kryetar i LDK-së;

Ora e takimit: 10:30;

Kadri Veselin, Ish-kryetar i Kuvendit të Kosovës dhe Kryetar i PDK-së;

Ora e takimit: 11:30;

Ramush Haradinajn, Ish-kryeministër

Ora e takimit: 12:30;

Fatmir Limajn, Ish-zëvendëskryeministër dhe Kryetar i NISMA-s;

Ora e takimit: 13:45;

Behgjet Pacollin, Ish-zëvendëskryeministër dhe Kryetar i AKR-së;

Ora e takimit: 14:15./21Media