Presidenti Thaçi flet për Specialen

Presidenti Thaçi flet për Specialen

Presidenti i vendit Hashim Thaçi e ka quajtur Gjykatën Speciale një etnike dhe të padrejtë. Por i ka bërë thirrje ish-ushtarëve të UÇK-së që t’i përgjigjen ftesave të dhomave të specializuara të speciales. Presidenti tha se nuk ka frikë nga pretendimet që janë përmendur në raportin e Dik Martit mbi të cilin është ngritur specialja. /21Media