Thaçi udhëheq delegacionin e Kosovës në Samit

Thaçi udhëheq delegacionin e Kosovës në Samit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është parë duke diskutuar me presidentin i Komisionit Evropian, Donalt Tusk, me komisionerit për Zgjerim, Johannes Hahn dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Në fotot e siguruar shihen katër liderët duke diskutuar mes vete.

Gjatë ditës, presidenti Thaçi, i cili udhëheq me delegacionin kosovarë ka takuar presidentin Tusk, komisionerin Hahn, derisa dje ka zhvilluar një takim të përbashkët me presidentin serb dhe përfaqësuesen e politikës së Jashtme Mogherini./21Media

Fotografia e Burim Zariqi