Thaçi: Z.Delawie, Kosova do të jetë shtëpia juaj e dytë!

Thaçi: Z.Delawie, Kosova do të jetë shtëpia juaj e dytë!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka organizuar një ceremoni lamtumirëse për ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delawie. Presidenti Thaçi tha se Kosova do të jetë përherë shtëpia e tij e dytë. Presidenti Thaçi foli edhe për dialogun me Serbinë. Sipas tij, arritja e një marrëveshjeje paqësore, është e vetmja mundësi për integrim në BE dhe në NATO./21Media