Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi është në krye të listës së lojtarëve më të paguar në botë të publikuar nga “Forbes”.

Me 126 milionë dollarë përfitime në sezon, Messi ka lënë prapa rivalët e tij, Cristiano Ronaldon me 117 milionë, Neymarin me 96 milionë si dhe Kylian Mbappen me 48 milionë dollarë në sezon.

Kjo është lista e plotë prej 10 lojtarëve më të paguar në botë sipas “Forbes”:

1 Lionel Messi – 126 milionë

2 Cristiano Ronaldo – 117 milionë

3 Neymar – 96 milionë

4 Kylian Mbappe – 48 milionë

5 Mohamed Salah – 37 milionë

6 Paul Pogba – 34 milionë

7 Antoine Griezmann – 33 milionë

8 Gareth Bale 29 milionë

9 Robert Lewandowski – 28 milionë

10 Davi De Gea 27 milionë.