Ndeshja kryesore më 30 maj

Ndeshja kryesore më 30 maj

Sezoni 2019/2020 i Ligës së Kampionëve do të përfundojë me finalen e 30 majit që do të zhvillohet në Stamboll të Turqisë.

Stadiumi Olimpik ‘Ataturk’ do të jetë arena e ndeshjes kryesore të garës më të madhe evropiane për edicionin e sivjetmë që shënon sezonin e 65-të të turneut primar të klubeve evropiane dhe të 28-tin me radhë prej se është emëruar Liga e Kampionëve.

Në internet janë publikuar disa fotografi të topit, me të cilin do të luajnë dy skuadrat që do të kualifikohen në finalen e madhe.