Amerikania e artë

Amerikania e artë

Megan Rapinoe e ka fituar Topin e Artë për femra.

Rapinoe nuk ishte prezente në ceremoni për ta marr cmimin, por me anë të një videoje i përshëndeti të gjithë të pranishmit.

Përvec talentit në futboll, Rapinoe njihet edhe për qëndrimet e saj mbi pagesat mes meshkujve dhe femrave, ku kërkon paga të barabarta.

Vendin e dytë dhe të tretë për Topin e Artë për femra e zunë Lucy Bronze dhe Alex Morgan.

Kujtojmë se vitin e kaluar këtë çmim e fitoi norvegjezja  Ada Hegerberg./21Media