Xhiroja e 11-të e Premier Ligës angleze sot sjell edhe një tjetër derbi të madh londinez ndërmjet Tottenhamit dhe Arsenalit.

Këtë edicion këto dy skuadra kanë objektiva krejtësisht të ndryshe. Skuadra e Jose Mourinhos është në garë për titullin kampion me 21 pikë, vetëm një më pak se Chelsea me 22.

Nga ana tjetër, Arsenali e ka nisur shumë dobët edicionin 2020/21 dhe momentalisht i ka vetëm 13 pikë dhe renditet në vendin e 15 në tabel.

Këto janë formacionet zyrtare:

Tottenham: Lloris, Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilon, Hojbjerg, Sissoko, Los Celco, Bergwijn, Son Kane.

Arsenal: Leno, Bellerin, Holding, Gabriel, Tierney, Partey, Xhaka, Saka, Willian, Lacazette, Aubameyang.