Ndeshja fillon në ora 21:00

Ndeshja fillon në ora 21:00

Liverpool dhe Tottenham do të ndeshen në finalen e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, ku nuk mungojnë befasitë në të dyja anët.

Tek Liverpooli nga minuta e parë paraqitet Firminho, ani pse më herët u raportua se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë nga fillimi.

LIVERPOOL

TOTTENHAM

Kjo ndeshje fillon nga ora 21:00, në “Wanda Metropolitano” të Atletico Madridit.