Harry Kane shënoi gol

Harry Kane shënoi gol

Një tjetër ndeshje e rëndësishme është edhe përballja mes Tottenhamit dhe Dortmundit, e cila ka përfunduar me rezultat 1:0 në ‘Signal Iduna Park’. Ndërkaq, rezultati i përgjithshëm është 4:0, në 1/8 e finales.

Ndeshja e parë në ‘Wembley’ ka përfunduar me rezultat 3:0 për Tottenhamin.

Golin e ka shënuar Harry Kane në minutën e 48-të./21Media