Tottenham nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga mesfushori Christian Eriksen

Tottenham nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga mesfushori Christian Eriksen

Danezi ka refuzuar kontratën e re me dëshirën për t’iu bashkuar Real Madridit.

Mirëpo, sipas mediave angleze, drejtuesit e Spurs nuk po heqin dorë nga ylli i skuadrës.

Gjiganti anglez ka kohë deri në verën e ardhshme për ta bindur mesfushorin të vazhdojë të qëndrojë.

Klubet e tjera të interesuara janë Bayern, PSG dhe Juvenuts.