Fernandes i bashkohet skuadrës së Jose Mourinhos

Fernandes i bashkohet skuadrës së Jose Mourinhos

Gedson Fernandes i është bashkuar klubit londinez Tottenham.

Nëpërmjet një njoftimi, klubi njoftoi se ka arritur marrëveshje për huazimin për një periudhë rreth 1 vjet e gjysmë, me një mundësi për të blerë kartonin e tij.

Sipas raportimeve mesfushori pritet të bartë numrin 30 dhe transferimi i tij tanimë mund ta hapë rrugën e transferimit të Christian Eriksenit në Inter./21Media