Futbollistët e Tottenham mposhtën sonte Everton-innë ndeshjen e fundit të xhiros 33-të të Premier Ligës angleze me rezultat 1:0.

Autori i golit të vetëm në këtë ndeshje ishte Michael Keane, i cili ishte në fakt autogol i shënuar në minutën 24-të.

Tottenhami është ende duke shpresuar për një vend në Evropë dhe tri pikët e reja i afron përsëri tek Arsenal, Wolverhampton dhe Manchester United.

Skuadra e Tottenham rënditet e teta në tabelë me 48 pikë, ndërsa Evertoni në pozitën e njëmbëdhjetë me 44 pikë.