Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp është i interesuar për sulmuesin e Barcelonës Ousmane Dembele. Klubi anglez ka bërë kontratë me palën katalanase në lidhje me mundësinë e marrjes së huazuesit të Francës. Ata duan të forcojnë sulmin e tyre për sezonin e ri, përcjell portali rtv21.tv

Kuqezinjtë kanë një treshe të mirë sulmuese në Mane, Salah dhe Frimino por trajneri gjerman Klopp dëshiron të rrisë konkurrencën. Ai beson se aftësia dhe shpejtësia e Dembele do të shtonin një dimension tjetër në opsionet e tyre.

Dembele, tani i rikuperuar nga dëmtimi i tij i fundit, po përgatitet për sezonin e tij të katërt në Camp Nou. Në tre të mëparshmit, ai nuk ka qenë në gjendje të demonstrojë aftësinë e tij të plotë. Dëmtimet kanë qenë hendikepi i tij më i madh dhe sezoni i kaluar ishte më i keq në këtë aspekt. Ai nuk ka luajtur me konkurrencë që nga nëntori./21Media