Arrestohet një grua

Arrestohet një grua

Pesë persona, mes tyre tre vajza të vogla mbetën të plagosura me thikë, në një çerdhe në Queens të New York.

Si përgjegjëse për ngjarjen e kësaj të premteje, policia arrestoi një grua, ndërsa momentalisht nuk bëhen me dije motivet e këtij veprimi.

Gruaja e arrestuar u gjet në bodrumin e godinës, ku kishte prerë edhe damarët e dorës së majtë.

Foshnjat e plagosura janë njëra 5 ditëshe, tjetra 20 ditëshe dhe e fundit një muajshe.

Dy prej tyre u plagosën në veshë dhe buzë, ndërsa tjetra në stomak, teksa gjendja e tyre paraqitet kritike.

Në vendin e ngjarjes policia gjeti një thikë kasapi. Ndërkohë krahas gruas dhe tre foshnjave, mbeti i plagosur edhe një person tjetër që punonte në çerdhe.