Tre persona të plagosur në një sulm me thikë në Paris

Tre persona janë lënduar në një sulm me thikë në stacionin hekurudhor “Gare de Lyon” në Paris dhe i dyshuari është arrestuar.

Policia në Paris ka bërë të ditur se dy viktima kanë marrë plagë të lehta nga thika ndërsa personi i tretë është i lënduar më rëndë, por jashtë rrezikut për jetë.

Sulmi raportohet të ketë ndodhur rreth orës 08:30 të mëngjesit teksa identiteti i të arrestuarit nuk është zbuluar.

“I dyshuari nuk bërtiti asnjë slogan fetar gjatë sulmit të tij”, thuhet nga Policia.

Back to top button