Tre të vdekur dhe mbi 650 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

 

Tre persona të prekur me Covid-19 vdiqën në 24 orët e fundit në Shqipëri, u kanë konfirmuan edhe 655 raste të reja. Në 24 orët e fundit u shëruan 356 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 37,327 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 273 pacientë, 28 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (09 Janar 2021)

Raste të reja ditore 655

Të shëruar në 24 orë 356

Të shtruar në spitale 273

Humbje jete në 24 orë 3

Testime ditore 4499

Testime totale 288,807

Raste pozitive 63,033

Raste të shëruara 37,327

Raste Aktive 24,473

Humbje jete 1233

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 14161

Fier 1779

Shkodër 1321

Durrës 1266

Lezhë 992

Vlorë 956

Korçë 899

Elbasan 890

Berat 789

Dibër 563

Gjirokastër 461

Kukës 396/oranews

Back to top button