Njëmbëdhjetë njerëz humbën jetën dhe 98 të tjerë mbetën të lënduar të dielën në një aksident hekurudhur në provincën Qalioubia të Egjiptit në veri të Kajros.

Treni po lëvizte nga Kajro për në qytetin Delta e Nilit në Mansoura kur katër karroca dolën nga shinat në 1:54 pasdite.

Shkaku i aksidentit po hetohet, transmeton rtv21.tv.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë më shumë se 50 ambulanca i çuan të lënduarit në tre spitale në provincë,

Të paktën 20 njerëz humbën jetën dhe gati 200 të tjerë mbetën të lënduar në mars kur dy trena u përplasën pranë Tahta, rreth 440 km në jug të Kajros./21Media