Një i vdekur dhe 30 të lënduar

Një i vdekur dhe 30 të lënduar

Një person humbi jetën dhe më shumë se 30 të tjerë u lënduan pasi një tren u përplas me një kamion të enjten në Yokohama të Japonisë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 11:40 në një kryqëzim në Linjën Keikyu midis stacioneve Kanagawa-Shimmachi dhe Nakakido.

Tri karrocat e para të trenit u larguan dhe kamioni për të cilin besohet të jenë mbërthyer në kamion para aksidentit, transmeton rtv21.tv.

Një 67-vjeçar u raportua i vdekur pasi u dërgua në spital besohej se ishte drejtuesi i kamionit, tha policia.

“Një pasagjere femër në të 20-at gjithashtu u lëndua rëndë”, tha policia.

Autoritetet japoneze nisën hetimet për ndriçimin e këtij aksidenti të rëndë./21Media