Sot me fillim nga ora 13:30 do të zhvillohet tri ndeshje në kuadër të xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll.

Ndeshja e ditës do të jetë ajo ndërmjet Gjilanit dhe Feronikelit, ku të dyja skuadrat kanë premtuar spektakël.

Gjithashtu takim interesant do të jetë ndeshja e Ballkanit me Besën e Pejës, ku dihet se skuadra e Munishit tashmë kërkon vetëm fitoren, pasi ndodhet në vendin e parë në tabelë me plotë 22 pikë të grumbulluara.

E duel interesant do të jetë edhe ai ndërmjet Arbërisë dhe Trepçës’89, ku dy skuadrat kanë pikë të barabarta 11’të secila dhe marrin pozitat 5 dhe 6’të.