Ditën e sotme do të luhen tri super ndeshje në kategorinë Superiore. Në orën 17:45 Bylisi do të presë skuadrën e Partizanit.

Ndërkohë në orën 17:45 në fushë do të zbresë ekipi i Tiranës ku do të përballet me Kukësin. Matematikisht skuadrës së Tiranës do i duhet një fitore me 3 gola ndaj Kukësit dhe në këtë mënyrë shpallet kampione.

Po kështu një tjetër përballje do të jetë në orën 20:45 ku do të ndeshet Teuta me Skënderbeun.