Humbje kanë pësuar Salzburgu dhe Genku

Humbje kanë pësuar Salzburgu dhe Genku

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit E të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Në ndeshjen Salzburg – Liverpool, kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve sonte ka shënuar fitore me rezultat 0-2.

Kurse në takimin tjetër, Napoli e ka mposhtur Genkun me rezultat 4-0.

Liverpooli dhe Napoli janë kualifikuar në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli është lideri i grupit me 13 pikë, kurse Napoli është i dyti me 12 pikë.