Nusja e një burri me aftësi të kufizuara ka mohuar thashethemet të cilat pretendojnë se martesa e tyre është një mashtrim dhe ajo po e bën vetëm për para.

Hannah Aylward dhe Shane Burcaw lidhën kurorë në kopshtin e tyre të pasëm në Minneapolis në fillim të këtij muaji, në një ceremoni shumë më të vogël sesa ishte planifikuar fillimisht për shkak të Covid.

Por pasi ngarkoi fotografitë e dasmës së tyre në mediat sociale, Hannah zbuloi se ishte përmbytur me mesazhe të kqija duke pretenduar se ishte një mashtrim për shkak të gjendjes së Shane, përcjell portali rtv21.tv

Shane ka distrofi muskulore dhe ka qenë në karrocë që kur ishte dy vjeç dhe thotë se njerëzit shpesh mendojnë se gruaja e tij e re është kujdestarja e tij.

Hannah ndau një seri postimesh që kishte marrë në Instagram, me një këndim të shkruar: “A është ai i pasur apo diçka?”

Një tjetër pyeti: “Sidoqoftë. . . a ka edhe ajo një partner tjetër për të bërë seks? ”

Ndërsa një i tretë komentoi: “Kjo është një lloj shakaje”.

Çifti, i cili ka një lidhje prej katër vitesh, tha se njerëzit shpesh janë konfuzë dhe nuk e kuptojnë marrëdhënien e tyre ‘interative’.

Duke iu përgjigjur komenteve të këqija, Hannah tha: “Nëse dy vitet e kaluara të të pasurit një kanal në YouTube më kanë mësuar ndonjë gjë, do të thotë që kurrë nuk do të jesh në gjendje të edukosh të gjithë.

“Pavarësisht se çfarë bëni, disa njerëz thjesht nuk do të vijnë kurrë rreth. Shqetësimi për mendimet e këtyre njerëzve është humbje kohe, dhe ndërsa koha ka kaluar, është bërë shumë më e lehtë që vërtet të mos kesh asnjë reagim të brendshëm ndaj komenteve si këto.”

“Disa vjet më parë, leximi i fjalëve si këto ishte i dhimbshëm. Për një kohë, mbajta idenë se sapo Shane dhe unë të martoheshim, të gjithë njerëzit që dyshonin në marrëdhënien tonë do ta kuptonin se ishte e vërtetë.”

“Tani, sigurisht, nuk jam aq naive. Shane dhe unë vazhdojmë të bëjmë gjëra dhe të ndajmë historinë tonë me shpresën për të treguar sa më shumë njerëz që mundemi që personat me aftësi të kufizuara janë partnerë të denjë.”

“Komente si këto vetëm na inkurajojnë të vazhdojmë!”

Çifti kishte një ceremoni të vogël për shkak të koronavirusit, dhe ndërsa nuk ishte dasma që ata prisnin, ata thanë se ishin “jashtëzakonisht të entuziazmuar që më në fund ishin burrë dhe grua.”

Ata ndanë fotografitë e dasmës në llogaritë e tyre në Instagram dhe YouTube, duke vendosur thirrjet e Zoom për familjen dhe miqtë që nuk mund të ishin atje dhe po planifikojnë një festë të madhe vitin e ardhshëm.

Hannah shkroi: “Shane dhe unë mezi presim të festojmë me familjet tona personalisht kur është e sigurt, por tani për tani, ne jemi burrë dhe grua !!!!

“Dhe kjo është pjesa më e rëndësishme. Jam tepër me fat që tani jam martuar me djalin më të mirë që njoh. ”
Shane gjithashtu nxitoi për martesën, më 4 shtator, duke thënë se ai ishte martuar me “miken e tij më të mirë”.

Ai tha: “Ishte një ceremoni private në oborrin e shtëpisë që ne zhvilluam mbi Zoom me zyrtarin tonë.

“Sigurisht jo dasma që kemi imagjinuar fillimisht, por ishte një moment i bukur i mbushur me gjënë më të rëndësishme: dashurinë tonë për njëri-tjetrin.⁣

“Jam përtej lumtur dhe po buzëqesh shumë”./21Media