Këngëtarja Demi Lovato 28 vjeç, dhe aktori Max Ehrich, 29 vjeç, kanë ndërprerë fejesën e tyre, tha një burim për People

“Ishte një vendim i vështirë, por Demi dhe Max kanë vendosur të ndjekin rrugët e tyre të ndara për t’u përqëndruar në karrierën e tyre përkatëse,” thotë burimi. “Ata kanë respekt dhe dashuri për njëri-tjetrin dhe gjithmonë do ta çmojnë kohën që kanë kaluar së bashku.”

Ndarja vjen dy muaj pasi Ehrich i propozoi Lovato në Malibu më 22 korrik. Ata filluan të dilnin në mars, përcjell portali rtv21.tv

Pas fejesës romantike, Lovato shkruajti se ajo i tha “po” personit që e bëri atë të dëshironte “që të ishte versioni më i mirë i vetes”, duke shtuar, “Unë e dija që të doja në momentin kur të takova”.

“Kur isha një vajzë e vogël, babai im gjithmonë më quante ‘partneri i tij i vogël’ – diçka që mund të dukej e çuditshme pa kaubojn e tij jugor si theks,” shkroi Lovato në korrik. “Për mua kjo kishte kuptim të përsosur. Dhe sot kjo fjalë ka kuptim të përsosur përsëri, por sot unë zyrtarisht do të jem partneri i dikujt tjetër.”

Në fillim të këtij muaji, këngëtarja festoi gjashtë muaj me Ehrich.

“Gëzuar 6 muaj për dashurinë time, babai më i mirë që këta këlyshë mund të kërkojnë ndonjëherë. Të dua më shumë. Faleminderit që ma bëre jetën shumë më të mirë @maxehrich 💖💖💖 Të dua …”, shkroi ajo në Instagram .
” Faleminderit që ishe drita e jetës sime. ❤️ “, shtoi Ehrich.

Më 11 shtator, këngëtarja e “Échame La Culpa” tha që karantinimi gjatë pandemisë së koronavirusit “përshpejtoi” marrëdhënien e saj me Ehrich.

“Ne ishim në gjendje ta ndajmë këtë kohë së bashku se normalisht nuk do të kishim shpenzuar”, tha këngëtarja e “I Love Me” në The Morning Mash Up në SiriusXM Hits 1. “Dhe kjo e shpejtoi marrëdhënien tonë në një nivel që ju nuk mund t’u shpjegojë me të vërtetë njerëzve, por karantina ose e bën ose e prish marrëdhënien. Dhe me të vërtetë e bëri atë. Kështu që unë jam vërtet e bekuar, me të vërtetë me fat dhe vazhdoj të numëroj bekimet e mia çdo ditë. “

“Ne filluam të takoheshim. Ne menjëherë shkuam në karantinë. E dija që e doja natën kur u takova me të. Kështu që një javë më vonë shkuam në karantinë. Unë isha si,” Shikoni, ne jemi duke bërë karantinë së bashku. Um, sepse unë të dua ,” shtoi ajo në intervistë.

Ndarja e çiftit gjithashtu vjen vetëm 10 ditë pasi Lovato përplasi tweet-et që pretendohej se janë bërë nga Ehrich duke deklaruar dashurinë e tij për Selena Gomez. (Ai gjithashtu dyshohet se u hodh mbi Ariana Grande dhe Miley Cyrus.)

“Me të vërtetë e trishtueshme kur njerëzit bëjnë oimazhe FALS e për të vendosur gratë kundër njëra-tjetrës. Nëse gratë kanë konflikt që është mes tyre”, shkroi Lovato në një deklaratë në Instagram, përpara se të shtonte, “Po, është më e lehtë të shkëputësh të famshëm dhe marrëdhëniet e tyre sepse 2020 thith dhe frikëson të gjithë . “
Kështu në njërën anë kuptoj dhe kam dhembshuri për ata që janë kaq të tmerruar nga realiteti i vitit 2020 saqë duhet ta tërheqin vëmendjen me imazhe të doktoruara për të mos u përqendruar në atë se sa keq janë këto kohë, por nga ana tjetër, nëse nuk je ’13 vjeç duke u përpjekur të kuptojë realitetin tani, vish këpucët e rritura dhe shkruaj për ato që në të vërtetë kanë rëndësi, “shtoi ajo.” Ju lutem. “

Ata konfirmuan se të dy ishin në takim në fund të Marsit, menjëherë pasi të dy ndanë disa ndërveprime flirtuese në mediat sociale.

Në fillim të këtij muaji, këngëtarja lëshoi këngën “OK Not To Be OK” së bashku me DJ Marshmello.

“Kur kuptova që përsosmëria është e paarritshme, pa marrë parasysh kush jeni, ju mund të jeni personi me pamjen më perfekte në planet, por do të ketë akoma diçka shkencërisht të papërsosur me ju,” i tha ajo Lowe. “Unë duhej ta mësoja atë në rrugën e vështirë”./21Media