Komandanti i KFOR-it, Risi: Misioni nuk ka mbaruar

Komandanti i KFOR-it, Risi: Misioni nuk ka mbaruar

Për nder të 21 vjetorit të çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, u bënë homazhe tek pllaka përkujtimore e ushtarëve të KFOR-it .

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe komandanti i Përgjithshëm i KFOR-it, gjeneral Michele Risi bënë homazhe edhe te shtatorja e ish- presidentit, Ibrahim Rugova./21Media