Mungonin Kurti e Kadaj-Bujupi

Mungonin Kurti e Kadaj-Bujupi

Seanca gjyqësore ndaj katër deputetëve të akuzuar për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Faton Topalli dhe Donika Kadaj-Bujupi është shtyrë për 10 tetor.

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shtyrë këtë seancë për shkak të mungesës së Albin Kurtit dhe Donika Kadaj-Bujupit./21Media