Zgjedhja e Vjosa Osmanit presidente

Zgjedhja e Vjosa Osmanit presidente

Partitë Politike kanë nisur të japin deklaratat e tyre rreth zgjedhjes së presidentit të ri. Derisa java e ardhshme pritet të jetë finale për krijimin e institucioneve të reja në vend, PDK është shprehur se nuk do ta përkrahin Vjosa Osmanin për presidente, derisa dy partitë e tjera, LDK dhe AAK pritet të dalin me vendimin e tyre se a do të qëndrojnë në sallë dhe a do ta përkrahin Osmanin për presidente. (E pergaditen: Donika Osmani,Kujtesa Bajrami- Fana, kamera: Lulzim Fana, Fidan Bajrami)./21Media