UEFA del me deklaratë për fishkëllimat e himnit izraelit në “Fadil Vokrri”

Organi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s thotë se do merret me rastin e fishkëllimave që i bënë tifozët dardanë gjatë antonimit të himnit të Izraelit në përballjen e zhvilluar ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” më 9 nëntor.

CNN ka raportuar se për këtë rast, shtëpia e futbollit evropian ka filluar hetimet.

“Organi i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës i UEFA-s do të merret me këtë rast në kohën e duhur”, thuhet në deklaratë.

Ndeshja fillimisht ishte planifikuar të zhvillohej më 15 tetor, por u shty pas sulmit të Hamasit ndaj Izraelit./21Media

Back to top button