Ndeshja Maqedonia e Veriut- Kosova zhvillohet më 4 qershor

Ndeshja Maqedonia e Veriut- Kosova zhvillohet më 4 qershor

Konfederata Evropiane e Futbollit, UEFA përcaktoi sot datat e reja të ndeshjeve gjysmëfinale dhe finale të plej-ofit për kualifikim në Kampionatin Evropian, përfshirë edhe përballjen ndërmjet Maqedonisë së Veriut dh Kosovës, që është përcaktuar të zhvillohet më 4 qershor./21Media