United - City 2:0

United – City 2:0

Manchester United e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat 2:0, në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të në Premier Ligë. Golat i shënuan Anthony Martial në minutën e 30-të dhe Scott McTominay në minutën e 90-të, transmeton rtv21.tv

Me këtë fitore, Unitedi renditet në pozitën e pestë me 45 pikë apo tri më pak se Chelsea, ndërsa City renditet në vendin e dytë me 57 pikë./21Media