Manchester Unitedi ka mposhtur me lehtësi dhe rezultat të thellë 5-0 RB Leipzigun në ndeshjen e dytë të Grupit H në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq kanë vazhduar formën e lartë në Ligën e Kampionëve, pasi pas fitores në udhëtim te Paris Saint-Germain, kanë mposhtur edhe RB Leipzigun.

Pas kësaj fitore, Unitedi e sheh veten në pozitën e parë me gjashtë pikë, ndërsa RB Leipzig renditet i treti me tri pikë.

Në ndeshjen e radhës, anglezët udhëtojnë te Istanbul Basaksehir, ndërsa gjermanët e presin PSG-në