Januzaj nuk ishte pjesë  planeve afatgjate në United

Januzaj nuk ishte pjesë  planeve afatgjate në United

Manchester United është pajtuar për një tarifë prej 11 milionë eurosh ose 9.7 milionë funta për shitjen e Adnan Januzaj te Real Sociedadi, shkruan France Football.

Januzaj kaloi sezonin e kaluar si lojtar i huazuar te Sunderland dhe nuk është pjesë e planeve afatgjate të Jose Mourinho në United.