"Ti je një dhe unike"

“Ti je një dhe unike”

Ish Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Michelle Obama dje festoi ditëlindjen e saj të 55-të, shkruan rtv21.tv

Michelle në ditën e saj më të rëndësishme ka pranuar urime të shumta nga familjarët dhe miqtë e saj. Por, gjithsesi se nuk ka munguar edhe urimi i bashkëshortit të saj, ish presidenti Barak Obamës.

Obama urimin për ditëlindjen e gruas së tij që e shoqëroi vazhdimisht atë në rrugëtimin e tij si president, vendosi ta bëjë edhe në llogarinë e tij në Instagram, ku e postoi një fotografi të tyre të realizuar vite më parë.

“E kam ditur që nga atëherë dhe tani jam absolutisht i bindur rreth kësaj, ti je një dhe unike. Urime ditëlindja“, ka shkruar Obama në fotografinë e publikuar në Insatgram.

View this post on Instagram

 

I knew it way back then and I’m absolutely convinced of it today — you’re one of a kind, @MichelleObama. Happy Birthday!

A post shared by Barack Obama (@barackobama) on

Barack dhe Michele prej viteve janë të martuar dhe kanë dy vajza, Sashan dhe Malian./21Media