Ushtria siriane: Nuk e kemi kryer sulmin kimik

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Ushtria siriane nuk është e përfshirë në sulmin me armë kimike që është kryer në Idlib

Ministria siriane e Mbrojtjes njoftoi sot se ushtria siriane nuk është e përfshirë në sulmin me armë kimike që është kryer në Idlib.

Sipas ministrisë siriane, ushtria siriane në asnjë mënyrë nuk është e përfshirë në sulmin kimik dhe sipas tyre në sulmin e kryer në veriperëndim të Sirisë, grupet terroriste janë për gjegjëse për kryerjen e sulmit.

“Grupet terroriste dhe ato që qëndrojnë prapa tyre, janë përgjegjës për përdorimin e armëve kimike dhe materialeve toksike, por edhe për mospërfillje të jetës civile, për hir të interesave të tyre personale”, thuhet në deklaratën e ministrisë siriane, raporton Tass