Patjetër duhet t'i keni këto vajra gjatë kësaj vere

Patjetër duhet t’i keni këto vajra gjatë kësaj vere

Pushimet janë afër, për disa madje kanë filluar dhe me të vërtetë se duhet të filloni t’i bëni planet për tu dukur sa më mirë.

Shumica prej nesh duhet të fillojmë përgatitjet për trupin dhe fytyrën, transmeton rtv1.tv

Do të ju sjellim disa lloje të vajrave të cilët do të bëjnë mrekulli në pamjen tuaj.

Përdorni vaj susami për të arritur dhëmbë të bardhë dhe sa më të mirë. Vaji i susami përmban një numër të madh të vitaminave dhe elementeve të tjera përfituese për dhëmbët tuaj.

Vaj hibiskusi për rritjen e flokëve sepse vaji i hibiskusit është ajo për të cilën kanë nevojë flokët tuaj, transmeton rtv1.tv

Përdorni vaj ricini për vetullat e holla dhe qerpikët e vogël. E vetmja e metë e vajit të ricinit është era jo e mirë. Përndryshe me këtë vaj do të arrini vetulla të gjata dhe qerpikë që keni ëndërruar.

Përdorni farat e lirit për t’i larguar detoksinat nga trupi juaj. Këto fara kanë shumë vitamina fitimprurëse dhe do të ndryshojnë pamjen tuaj të padëshiruar./21Media