Vala e Covid-19 në Tokyo: Vetizolohen tre atletë australian

1 min read

Tre antarë të klubit të atletikëve nga Australia, janë izoluar pasi patën konktakt më një tjetër atlet i cili rezultoi pozitiv me Covid-19.

Sam Kendricks i cili doli pozitiv pas testimit, u la jashtë lojërave këtë vit, pasi kjo përbën rrezik për të gjithë.

Që të tre atletët australian kanë bërë tashmë një test PCR dhe kanë rezultuar negativ, mirëpo vazhdojnë të qëndrojnë të izoluar për shkaqe sigurie.

Tutje, që nga fillimi i Lojërave Olimpike në Tokyo, numri i rasteve pozitive me Covid-19 është rritur dukshëm, kanë njoftuar mediat lokale./21Media