Në kuadër të Coppa del Rey, Barcelona sonte do të ballafaqohet me Rayo Vallecanon.

Të dy këto skuadra kërkojnë kalimin tutje në këtë kompeticion dhe ndeshja starton nga ora 21:00.

Të dy skuadrat tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare të cilat duken si më poshtë:

Vallecano: Dimitrievski, Martos, arugan, Santi, Trego, Andres, Oasmi, Saveljich, Mario, Garcia

Barcelona: Neto, Araujo, Sergio, Griezmann, Messi, Pulg, Lenglet, Trincao, De Jong, Junior, Mingueza.