Këngëtari i njohur Kosovar, Sinan Vllsalihu sotka publikaur këngën e titulluar, “Vlasi i dashurisë”.

Për tesktin e këngës është kujdesur Avni Qahili, kurse për orekstrimin Nexhat Mujovi dhe Wirusi. Këtë këngë Sinani e ka publikuar edhe me videoklip, shkruan rtv21.tv

Kjo është kënga e tretë së Sinani e solli brenda këtij muaji, pasi që dy javë më parë ai publikoi baladën “Dreqi e marrtë”, si dhe këngën kushtuar kushtuar ushtrisë më titull “Ushtria e Kosovës”./21Media