Tottenham në vendin e 12-të

Tottenham në vendin e 12-të

Sot është zhvilluar ndeshja e xhiros së 12 ndërmjet Tottenham dhe Sheffield United, në kuadër të Premier Ligës.

Tottenham po vazhdon me paraqitjet e dobëta. Spurs nuk arritën të marrin më shumë se një gol kundër Sheffield United, ndeshja përfundoi me rezultat 1:1.

Ekipi i Pochettino-s dolën të parët në epërsi me golin e Heung Min Son (58’). Sheffield më pas shënoi dy herë por, Spurs u shpëtuan nga VAR sepse njëra gol u anulua për pozitë jashtë loje. Golin e rregullt për Sheffield e shënoi Baldock (78’).

Tottenham ka fituar vetëm 6 ndeshje nga 24 ndeshjet e fundit. Spurs gjendet në vendin e 12-të, ndërsa Sheffield renditen në vendin e 5-të./21Media