Pas daljes së telefonit 3310 Nokia do të lansojë edhe 3 smartphone

Pas daljes së telefonit 3310 Nokia do të lansojë edhe 3 smartphone

Nokia ka paralajmëruar se do të lansojë tre smartphone Nokia 3, 5, 6, të projektuara nga HMD Global. Këto pajisje deri në fund të qershorit do të jenë në 120 tregje të botës.
Sistemi operativ i këtyre smartphoneve do të jetë androidit 7.1.1 Nougat.

Nokia 6 është me i sofistikuar me ekran prej 5.5 polsh full HD, procesori Snapdragon 430, 3 GB Ram 16 megapiksel. Çmimi i tij do të jetë prej 299 euro.
Kurse Nokia 5 dhe 3 kanë janë më të kufizuar nga aspektet teknike dhe do të kushtojnë 229 përkatësisht 139./21Media