Ishte një nga figurat më të njohura në gara motorike

Ishte një nga figurat më të njohura në gara motorike

Kampioni i trefishtë botëror i Formula 1, Niki Lauda ka vdekur sot në moshën 70-vjeçare. Legjendari austriak, një nga figurat më të njohura në gara motorike, kishte marrë titullin për Ferrarin në 1975 dhe 1977 dhe McLaren në 1984.

Lauda iu nënshtrua një transplanti të mushkërive në gusht të vitit të kaluar. Njoftimin për vdekjen e Laudas e bënë të ditur familjarët e tij./21Media