Në 24 orët e fundit janë regjistruar 46 raste të reja me Coivd-19 në Maqedoni

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 46 raste të reja me Coivd-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informoi se në Klinikën për sëmundje infektive ndërruan jetë dy pacientë. Njëri 70 vjeçar nga Kumanova dhe tjetri i moshës 68 vjeçare nga rrethina e Tetovës. Pacientit të parë ende nuk i ka dalë rezultatit për koronavirus, por ai ka vuajtur nga hipertensioni dhe zemra e dobët. Pacienti i dytë ka pasur hipertension arterial, raporton TV21.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 46 raste të reja, më së shumti ka në Kumanovë edhe atë 23. Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve me Covid 19 shkon në 430./21Media