Richard Herd, një aktor veteran, i cili u shfaq në dhjetëra filma dhe seriale televizive, ka vdekur në moshën 87 vjeçare.

Herd vdiq kanceri të martën në mëngjes në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ai ishte në shoqërinë e familjes së tij, tha zëdhënësi i tij në një deklaratë, transmeton rtv21.tv.

Kreditë e gjera të filmit të Herd përfshijnë role në “Get Out” dhe “All the President’s Men”. Ai u shfaq në 11 episodet e “Seinfeld” si  Wilhem, bosi kërkues i George Costanza në New York Yankees. Herd, një vendas në Boston, ishte një tifoz i vetëshpallur Red Sox.

Herd gjithashtu kishte një role në “Star Trek: The Generation Next”, “Star Trek: Voyager” dhe “Star Trek: Renegades”. Ai bëri paraqitje në “O.C.” “NYPD Blue”, “ER” dhe “Dallas”, ndër shumë seri të tjera.

Ai la pas gruan dhe fëmijët./21Media