Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm

Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm

Ka vdekur në moshën 85-vjeçare aktorja e mirënjohur shqiptare, Leze Qena. Qena ka vdekur mëngjesin e sotëm.

Lajmin e ka konfirmuar për 21Media, zëdhënësi i QKUK-së, Shpend Fazliu.

“Ju konfirmojmë se nga data 6 mars ajo ka qenë në mjekimin intensiv dhe përkundër kujdesit maksimal nga stafi, ajo ka vdekur në ora 09:50, në mjekimin intensiv qendror.”, deklaroi Fazliu.

Leze Qena ishte e njohur me role të shumta në teatër, televizion e film./21Media