Gruaja e aktorit të njohur, John Travolta, Kelly Preston humbi betejën nga kanceri i gjirit, ajo vdiq në moshën 57 vjeçare.

Kjo u bë e ditur nga vet aktori përmes rrjeteve sociale, i cili është shprehur se dashuria dhe jeta e gruas së tij do të kujtohet gjithmonë.

“Me zemër të thyer ju informoj se gruaja ime e bukur Kelly ka humbur betejën e saj dy vjeçare me kancerin e gjirit. Ajo luftoi fort së bashku me dashurinë dhe  mbështetjen e kaq shumë njerëzve”, ka shkruar ndër të tjera aktori.

 

View this post on Instagram

 

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many.  My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while.  But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

A post shared by John Travolta (@johntravolta) on

 Çifti kishin 28 vite martesë së bashku dhe ishin prindër të, dy fëmijëve,  Ellës dhe Benjaminit. Çifti në vitin 2009 ishte përballur me humbjen e birit të tyre Jettt i cili vdiq në moshën 16 vjeçare, /21Media