Bonnie Pointer, e njohur si një nga anëtaret e grupit “Pointer Sisters” vdiq të hënën në moshën 69-vjeçare.

Lajmin për vdekjen e saj e bëri të ditur motra e saj Anita Pointer, transmeton rtv21.tv.

Shkaku i vdekjes së saj thuhet të jetë një arrest kardiak.

“Është shumë e vështirë që unë duhet t’u njoftoj fansave të The Pointer Sister se motra ime, Bonnie vdiq sot në mëngjes”, tha Anita Pointer.

Bonnie dhe motrat e saj arritën famë të madhe në vitet e ’70 dhe ’80 me hitet e tyre si: “I’m So Excited dhe “Jump” (For my Love)./21Media