Vdiq në moshën 63 vjeçare kolosi i këngës dhe poezisë arbëreshe, Zef Kakoca.

Kakoca ishte përfaqësues i shquar këngës arbëreshe, autor i teksteve të këngëve dhe një këngëtar i njohur.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur miqtë e tij në rrjetet sociale, ku një ndër ta është edhe këngëtari, Ilir Shaqiri me të cilin ka pasur edhe një bashkëpunim.

Raportohet se Kakoca ishte i infektuar me Covid-19./21Media